KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257333
*
nr 1425 7333
Harry Harryan
(1895-1948), Sverige
Oljemålning, Träd. Signerad, daterad -47. Olja på pannå, 54x45, yttermått inklusive ram: 59x50 cm
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 oktober 2021
kl 20:06:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/10 17:40:18
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Harry Harryan
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.
Läs mer om Harry Harryan
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harry harryan naturmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träd
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:49
*
Harry Harryan
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.
Läs mer om Harry Harryan
nr 1425 7333
Harry Harryan
(1895-1948), Sverige
Oljemålning, Träd. Signerad, daterad -47. Olja på pannå, 54x45, yttermått inklusive ram: 59x50 cm
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/10 17:40:18 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Harry Harryan
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.Läs mer om Harry Harryan
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harry harryan naturmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träd
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:49